اهداف کلان توسعه فناوری رفاه پردیس

نقش بی بدیل و غیر قابل انکار فناوری اطلاعات و ارتباطات در عرصه های مختلف، آن را بعنوان موثرترین تکنولوژی در عصر حاضر معرفی نموده است. امروزه از فناوری اطلاعات و ارتباطات بعنوان مهمترین عامل توسعه دهنده و حیاتی نام برده می شود؛ بطوریکه فعالان حوزه مبادلات و معاملات بانکی معتقدند با توجه به درهم تنیدگی قوی این تکنولوژی با نظام مالی و بانکی، دیگر محدود به زمان و مکان نخواهیم بود.
ارایه خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه های مختلف نرم افزار، سخت افزار و شبکه نه تنها در حوزه بانکداری، بلکه با مقداری انعطاف و برنامه ریزی در بازارهای متنوع دیگری نیز مشتریان ویژه ای خواهد داشت.
هدف اصلی تأسیس شرکت توسعه فن آوری رفاه پردیس: تبدیل شدن به شرکت هلدینگ IT و ارائه خدمات در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با کیفیت مطلوب و مناسب برای بانک رفاه کارگران و شرکتهای وابسته و در سطحی بالاتر، ارایه خدمات به سایر بانکها و سازمان های دولتی از جمله وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و موسسات تابعه و سازمان های خصوصی خواهد بود.
• طراحی و مکانیزه نمودن فعالیت ها در راستای نیل به سامانه ای نظامند (سخت افزاری و نرم افزاری) و چرخه های عملیاتی کارآمد در حوزه خدمات فناوری اطلاعات در کل کشور
• ایجاد زیرساخت های ارتباطی لازم جهت ارائه خدمات حوزه فناوری اطلاعات در کل کشور
• پرورش نیروی متخصص و توانمند مبتنی بر دانش روز دنیا (فرآیند مدیریت دانش) در راستای حفظ استقلال و عدم وابستگی
• تمرکز زدایی و استفاده از مدیران ارشد توانمند و خارج از مجموعه بانک جهت جذب بازارهای خارج از بانک
• دستیابی به اهداف اجتماعی و افزایش منافع ذینفعان (سودآوری)
• همگام سازی فعالیت ها، روند ها و فرآیندها در راستای افزایش سطح رفاه اجتماعی
• استفاده از رویکرد آینده پژوهی (Futures Study) به منظور روایی و بهنگام بودن برنامه ریزی های پیش رو

پیام مدیرعامل

شرکت توسعه فناوری رفاه پردیس، تلفیقی است از دانش، تخصص، تجربه، جهت ارائه ی محصولات با کیفیت و خدمات مناسب به مشتریان. ما بر این باوریم که توسعه ی شرکت جز با اتکا به سرمایه انسانی توانمند و متخصص، تحقق نخواهد یافت.

در همین راستا تلاش در جهت مشتری مداری، ارتقای کیفیت خدمات، رضایت کارکنان و تأمین منافع استفاده کنندگان از محصولات و خدمات ارائه شده، نه یک شعار، بلکه برای ما یک اعتقاد و باور است. در همین راستا شرکت برای حرکت در راستای تضمین کیفیت در ماه های اخیر مبادرت به انجام مطالعات و فعالیت های فشرده نظامند در راستای دریافت گواهینامه ISO 9001:2008 نموده و نتیجه آن دریافت این گواهینامه در تاریخ 14/6/94 می باشد.

تدوین سیاست های توسعه ای به گونه ای تدوین شده است که در جهت نیل به هدف نهایی شرکت که همانا خلق بالاترین ارزش برای مشتریان و کسب حداکثر رضایت آنان است و به همین منظور نیز افزایش بهره وری، بهبود مستمر، ارتقای دانش و کاهش هزینه ها جزو اولویت ها و برنامه های مدیران این شرکت است، می باشد.

در این میان شرکت هم به عنوان یک بنگاه اقتصادی و با داشتن تجارب مفید، همواره تلاش نموده است گام هایی در جهت رشد و تعالی خود بردارد تا مجال تأمین رضایت حداکثری مشتریانش را داشته باشد.

تلاش ما در شرکت توسعه فناوری رفاه پردیس، درخصوص ارائه خدمات به مشتریانمان، مبتنی بر الگوهای جدید و تکنولوژی روز است. ما با بازنگری پی در پی در دیدگاه ها و فعالیت های شرکت، و در راستای مدیریت راهبردی، بیش از پیش مصمم هستیم تا بهترین کیفیت در ارائه خدمات به مشتریان را به خود اختصاص دهیم.

ما کسب اعتماد مشتریان و ذینفعانمان را وظیفه خود می دانیم و معتقدیم که موفقیت ما در گرو موفقیت همه کسانی است که با ما در ارتباطند و همکاری می کنند.

اميد داریم با توکل بر خداوند قادر و متعال و در سایه توجهات وجود نازنین برگزیده برحقش، حضرت ولیعصر (عج) و کمک همکاران محترم بتوانيم حداکثر توان خود را برای رسیدن به اهداف شرکت که همانا خدمت هر چه بهتر و کیفی تر به مشتریان می باشد ، به کار بندیم. ان شاء ا...

حوزه های عملکرد

1- حوزه دستگاه های خود پرداز
2- حوزه پایانه های فروش
3- حوزه پشتیبانی شعب بانک رفاه کارگران
4- حوزه موبایل بانک و تکنیک های نوین مبتنی بر موبایل
5- حوزه اینترنت و شبکه های اجتماعی
6- حوزه نرم افزارهای سازمانی
7- حوزه نرم افزارهای بانکی
8- حوزه راهکار پرداخت های مرتبط با سامانه های حمل و نقل هوشمند وحوزه راهکارهای جامع بیمه گری وسلامت

توسعه فناوری چه کسانی هستند؟

1- رفع دغدغه های مدیریت ارشد بانک در خصوص ارائه محصولات و خدمات حوزه فناوری اطلاعات و اعتمادسازی لازم در بدنه بانک
2- ایجاد سازوکارهای توانمند بمنظور پیشبرد اهداف مادی ومعنوی شرکت
3- خلق و تولید محصولات و خدمات قابل رقابت در بازار حوزه فناوری اطلاعات
4- ایجاد محصولات و خدمات در راستای رفع نیاز جامعه و انجام مسولیت های اجتماعی

با اتکال به خداوند قادر و متعال و با بهره گیری از مجموعه ای توانمند و متخصص در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، ضمن رفع نیازهای متنوع بانکی و غیربانکی در زمینه های تخصصی از جمله: طراحی نرم افزارهای نوین، تامین تجهیزات، فعالیت در خصوص شبکه و امنیت و بازاریابی و بازرگانی هوشمندانه با شعار: «روزآمدی، سرآمدی، کارآمدی» به عنوان نامی آشنا و مطرح در بازار کسب و کار به فعالیت های خود ادامه دهیم.

تبدیل شدن به نامی آشنا (دارای استقلال)، مطرح و نمادی قابل اتکا در تولید محصولات و خدمات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بین رقبای داخل کشور تا افق 1396 (2 ساله)

1- انجام فعالیت ها با اولویت بانک رفاه کارگران به عنوان بازویی توانمند و فعالیت در بازار کسب وکار و یافتن همکاران حقیقی و حقوقی قابل اتکا
2- شناسایی نیازها و انتظارات مشتریان بالقوه شامل: بانک رفاه کارگران و سازمان تامین اجتماعی و تلاش جهت رفع این نیازها و خواسته ها
3- تلاش در راستای کاهش میزان برون سپاری خدمات حوزه فناوری اطلاعات و پرداخت الکترونیک در بانک رفاه کارگران و سازمان تامین اجتماعی بمنظور حفظ منافع ذینفعان شرکت و مدیریت جامع ریسک
4- شناسایی نیازهای سازمان ها و بنگاه های دولتی و خصوصی و رفع نیازهای آنها در حوزه های منطبق بر فرآیندهای داخلی آنها در راستای تکریم ارباب رجوع
5- جذب و پرورش افراد مستعد و مجرب در حوزه محصولات و خدمات فناوری اطلاعات
6- خلق و تولید محصولات و خدمات نوین منطبق بر نیازهای جامعه (فناوری های نوین مانند: اپ های موبایل، خدمات نوین بانکی در حوزه پرداخت و بیمه، سامانه های جامع فناوری اطلاعات سلامتHIT و ...)
7- ارتقاء سریع جایگاه، شهرت و رتبه شرکت در بین شرکت های هلدینگ حوزه فناوری اطلاعات

درباره ما


شرکت توسعه فناوری رفاه پردیس (RPTD) (سهامی خاص) که یکی از شرکت های زیر مجموعه بانک رفاه می باشد، در سال 91 با هدف ارائه بهترین راه حل های سخت افزاری، نرم افزاری، شبکه، الکترونیک و بازرگانی در حوزه بانکداری راه اندازی گردید. در راستای تحقق این اهداف با بهره گیری از آخرین دستاوردهای روز دنیا و همکاری با نیروهای متخصص و کارآمد، در جهت رشد و ارتقاء سطح کیفی فناوری اطلاعات و ارتباطات، شروع به کار نمود و با حداکثر ظرفیت خود، تلاش می نماید تا نقش بسزایی در ارائه هر چه بهتر این خدمات در بانکداری کشور داشته باشد. لازم به ذکر است، این شرکت با برخورداری از پشتیبانی بانک رفاه و دیگر شرکت های تابعه ی آن ( شرکت توسعه بازرگانی، شرکت توسعه تجارت و ...) قادر به انجام پروژه ها در مقیاس های درون مرزی و برون مرزی می باشد. پویایی، تخصص و تعهد، سرلوحه شرکت در جهت ارائه خدماتی خاص منظوره، متنوع، سریع و با کیفیت در حوزه IT است.
این شركت به عنوان شركت ابزاری و تخصصی بانك رفاه در حوزه فاوا به دلایل متعدد از جمله افزایش سطح انتظارات و فعالیت‌های بانك در این حوزه و لزوم توسعه سازمان مرتبط آن در بانك كه در چارچوب‌های بانك انجام پذیر نبود، توسعه بسیار سریع علوم فنی و نیاز به جذب نیروهای متخصص، افزایش رقابت و لزوم پاسخگویی سریع به تغییرات و الزامات محیطی مشغول به کار است.


بیشتر بدانید...
  • مالکیت معنوی/فکری

    مالکیت معنوی کلیه مراحل کاری اعم از دانش فنی و محصولات نرم افزاری و سخت افزاری در اختیار شرکت می باشد و شرکت متعهد به پاسخگویی علمی و اجرایی در مورد کلیه خدمات ارائه شده می باشد.

  • موضوع فعالیت شركت

    طراحي، تولید، تامین، اجراء،آموزش، مشاوره، خريد و فروش و ارائه ساير خدمات فنی- مهندسي در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، اعم از تجهيزات مخابراتي، الكترونيكي و رايانه اي ، محصولات ، سيستمها و سامانه های سخت افزاری و نرم افزازی هوشمند، خدمات، شبکه و امنیت شبکه

  • موضوع فعالیت شركت

    طراحي، تولید، تامین، اجراء،آموزش، مشاوره، خريد و فروش و ارائه ساير خدمات فنی- مهندسي در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، اعم از تجهيزات مخابراتي، الكترونيكي و رايانه اي ، محصولات ، سيستمها و سامانه های سخت افزاری و نرم افزازی هوشمند، خدمات، شبکه و امنیت شبکه