واحد طراحی و توسعه محصول با همکاری جمعی از کارشناسان و متخصصان برتر حوزه فناوری اطلاعات و نرم افزار کشور، با هدف تولید و توسعه سیستمهای حوزه بانکی ، خلق و ارايه راهکارهاي نوین فناوري اطلاعات تاسیس و به فعالیت خود ادامه می هد .

تولید و انتشار انواع سیستم های نرم افزاری در بستره های مختلف، و همچنین ارائه محصولات متنوع در حوزه موبایل ، از دیگر دستاوردهای این واحد می باشد . تحقیق و تولید طرح های نوین در تمامی عرصه های فناوری اطلاعات و همچنین پیشنهاد و اجرای آنها از دیگر ثمره های واحد می باشد و امیدوار است گامی هرچند کوچک در پیشبرد اهداف عالی فناوری اطلاعات کشور بردارد .

این بخش ارائه خدمات مشاوره، تأمین، طراحی، تولید، بومی سازی، پیاده سازی، تست و آزمون ، راهبری، نظارت، نگهداشت و توسعه پروژه های نرم افزاری و محصولات شبکه و امنیت شبکه متمرکز می باشد. رایج ترین فعالیت این واحد را می توان، تولید و پشتیبانی نرم‌افزار شامل تعریف پروژه، تهیه گزارش شناخت، تحلیل و طراحی سیستم پیاده سازی،تست، استقرار،پشتیبانی نام برد.

این واحد یکی از مهمترین بخشهای شرکت و عمده فعالیت شرکت را تشکیل میدهد یکی از مهمترین اهدافی که شرکت از بدو تاسیس دنبال نموده است طراحی و تولید نرم افزارهای سفارش مشتری و تولید سیستم های نرم افزاری بوده است که بصورت پکیج های نرم افزاری تخصصی قابل عرضه به بازار هدف تولید شده است .

از جمله ماموریت‌های این واحد :

• ارائه طرح ها و سامانه های حوزه بانکداری اجتماعی

• طراحي و پياده سازي انواع نرم افزارهاي خاص

• طراحي و پياده سازي نرم افزارهای مبتنی بر وب

• طراحي و پياده سازي نرم افزارهای مبتنی بر موبایل

• طراحی و پیاده سازی هوش تجاری (Business Intelligence)

• طراحی و اجرای پروژه های انباره داده و داده کاوی(Big data)